Kadra

DYREKTOR

Anna Bartnicka

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz studia podyplomowe na Wydziale Informatyki i Zarządzania Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku w zakresie Zarządzania Oświatą. Od chwili założenia Punktu Przedszkolnego Lisa Rudosława w 2017 roku codziennie staram się tworzyć dla swoich podopiecznych jak i wspaniałej kadry miejsce, w którym nie zapomina się o kreatywności i nieustannym rozwoju. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Potencjał drzemiący w dzieciach od zawsze był dla mnie inspiracją, natomiast ich ciekawość świata przyrody stała się dodatkowym motywatorem do utworzenia placówki przedszkolnej, w której będziemy stawiali na wychowanie w ekologicznym duchu, w zgodzie z przyrodą, w trosce o zdrowie i oczywiście w przyjaźni z naszymi małymi odkrywcami tajników natury.

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Anna Witkowska

Ukończyłam studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku o kierunku nauczycielskim oraz studia podyplomowe w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej, na Wydziale Nauk Społecznych – w zakresie Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Wychowanie i dzielenie się wiedzą to dla mnie misja, którą z pasją realizuję jako pedagog. Wpływ na psychikę i rozwój dziecka, a w efekcie ukształtowanego człowieka, stanowi dla mnie odpowiedzialność i wyzwanie, ale też największe podziękowanie. Moim priorytetem w pracy z dziećmi jest indywidualizacja, kreatywność oraz szacunek do drugiego człowieka. Interesuję się psychologią poznawczo-behawioralną, która skupia się na zrozumieniu i rozwiązywaniu problemu w oparciu o związek między myślami, emocjami a zachowaniem.

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Aleksandra Krzeszowiak

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza Szkoły Wyższej Ateneum w Gdańsku, a także studiów licencjackich z zakresu Psychopedagogiki z Terapią Pedagogiczną. Dodatkowo posiadam ukończone studia podyplomowe na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej z zakresu Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej wraz z Przygotowaniem Pedagogicznym. Decydując się na pracę w zawodzie pedagoga, wiedziałam, że będzie to dla mnie praca, która da mi dużo satysfakcji i radości. Każdy dziecięcy uśmiech staje się dla mnie motywacją do dalszego działania. Jestem osobą pogodną, cierpliwą i wyrozumiałą, dlatego szybko nawiązuję kontakt z dziećmi, a ich rodzicom chętnie służę pedagogiczną pomocą w kwestiach rozwojowych dziecka.

POMOC NAUCZYCIELA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Patrycja Oprawa-Lech

Pracę w przedszkolu podjęłam w oparciu o ukończone szkoły policealne na kierunkach Opiekunki Medycznej i Opiekunki Dziecięcej. Dzięki tym szkołom odkryłam swoje powołanie w życiu i podjęłam się pracy z dziećmi. Kocham dzieci i uwielbiam z nimi spędzać czas – to dzięki nim każdego dnia ładuję swoje baterie i motywuję się do ciągłego samodoskonalenia, by móc je kształtować oraz wspierać ich rozwój. Wykonywana w przedszkolu praca na stanowisku pomocy nauczyciela daje mi ogromną satysfakcję oraz poczucie bycia potrzebną. Ważne jest dla mnie to, aby każde dziecko w przedszkolu czuło się jak w domu, ponieważ tu spędza zwykle większą część dnia. Prywatnie jestem mężatką i mam córeczkę, dzięki czemu doskonale wiem, że każdy rodzic oddając swoje dziecko pod opiekę, oddaje swój największy skarb!

LOGOPEDA

Marzena Marczewska

_

Jestem nauczycielką języka polskiego i logopedą. Studia magisterskie z filologii polskiej ukończyłam na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), a logopedię na Podyplomowych Studiach Logopedycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, ponieważ „od zawsze” uczę w szkole. Podjęłam pracę w przedszkolu, gdyż zajęcia logopedyczne i terapia dzieci dostarczają mi wiele satysfakcji. Dzieci są naturalne i szczere w swoich reakcjach, a możliwość wspierania ich rozwoju i przełamywania ich trudności stanowi dla mnie dużą wartość.

LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Joanna Pietrzak

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego ze specjalizacją nauczycielską. Praktyki pedagogiczne odbyte w szkołach podstawowych oraz praca w szkole językowej pozwoliły mi zdobyć cenne doświadczenie w edukacji dzieci. W nauczaniu ważne jest dla mnie nie tylko przekazanie wiedzy, ale też uśmiech i dobre samopoczucie, dlatego podczas zajęć łączę muzykę i śpiew z grami i zabawami w języku angielskim.